Konferencja prasowa dotycząca I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. o godz. 11.00 w sali 24 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra. Na pytania dziennikarzy odpowiadać będzie dr hab. Izabella Zielecka-Panek – dyrektor artystyczny Festiwalu.

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. prof. Józefa Świdra odbywać będzie się od 19 do 22 listopada 2015 r. na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jego pomysłodawcą jest Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”.

W ramach Festiwalu zaplanowano:

• Międzynarodową Konferencję Naukową „Kreacje wykonawcze współczesnego rynku kultury” z udziałem gości zagranicznych,
  • warsztaty międzynarodowe i seminarium dla dyrygentów,
  • Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. prof. Józefa Świdra,
  • koncert galowy – utwory wokalno-instrumentalne prof. Józefa Świdra wykonają zaproszone zespoły europejskie – Bizantyjski Zawodowy Zespół Śpiewaków św. Efraima z Budapesztu oraz muzycy Orkiestry Musica Juvenalis i Państwowej Opery w Koszycach na Słowacji (kompozycje a cappella profesora zostaną po raz pierwszy wykonane z orkiestrą po blisko 25 latach).

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu znajdują się na stronie: www.festiwalswider.us.edu.pl.