Konferencja prasowa dotycząca Dni Narodowego Centrum Nauki na Śląsku

Od 8 do 9 maja 2013 r. na terenie śląskich uczelni odbywać się będą Dni Narodowego Centrum Nauki. Podczas wydarzenia polskim naukowcom oraz osobom rozpoczynającym pracę badawczą zaprezentowana zostanie oferta konkursowa NCN. Spotkania będą okazją m.in. do wyjaśnienia wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowania wniosków.

Dni NCN poprzedzone zostaną konferencją prasową, która odbędzie się w środę 8 maja o godz. 9.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 29). W konferencji udział wezmą:

• dyrektor NCN prof. dr hab. inż. Andrzej Jajszczyk,
  • przewodniczący Rady NCN prof. dr hab. Michał Karoński,
  • przewodniczący Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś,
  • rektorzy śląskich uczelni organizujących Dni NCN.

Na pytania dziennikarzy odpowiadać będą również młodzi naukowcy, realizujący swoje badania dzięki środkom z NCN. Opowiedzą m.in. o procedurze ubiegania się o dofinansowanie, a także przedstawią tematykę prowadzonych badań.

NCN      RKRUA

Współorganizatorzy

Uniwersytet Śląski     Politechnika Śląska     Śląski Uniwersytet Medyczny     Uniwersytet Ekonomiczny     Akademia Muzyczna

Rada Młodych Naukowców