Konferencja prasowa dot. Kongresu Oświaty Katowice 2019

mikrofony

25 października 2019 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona 5. edycji Kongresu Oświaty Katowice 2019: „Szkoła – wspólnota ucząca się”, zorganizowana wspólnie przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Otwarty UŚ oraz Miasto Katowice.

Prorektor prof. Koziołek odpowiada na pytania dziennikarza
fot. Sekcja Prasowa UŚ

W spotkaniu uczestniczyli: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UŚ dr Magdalena Ślawska, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Katowice, a także członkini czteroosobowego zespołu organizacyjno-merytorycznego mgr Dominika Hofman-Kozłowska.

dr Magdalena Ślawska

Dominika Hofman-Kozłowska
fot. Sekcja Prasowa

Kongres, zaplanowany na 26 października 2019 roku, skierowany jest do dyrektorów, nauczycieli, edukatorów, rodziców i wszystkich tych, którzy wdrażają nowe rozwiązania edukacyjne. W pierwszej części wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję m.in. wysłuchać wykładu Sir Kena Robinsona, który po raz pierwszy weźmie udział w konferencji organizowanej w Polsce. Za pośrednictwem live streamingu opowie o rewolucji w edukacji. Druga część spotkania odbędzie się w formule Open Space Technology (Technologia Otwartej Przestrzeni), w ramach której przewidziano grupy seminaryjne i dyskusyjne.

Aktualizacja 25.10.2019 r.