Konferencja prasowa dot. charytatywnego meczu „Senat kontra Senat”

10 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca charytatywnego meczu piłki nożnej „Senat kontra Senat”. Podczas konferencji przedstawione zostaną składy obu drużyn, zaprezentowane zostaną stroje piłkarskie, w których wystąpią zawodnicy, próbkę swoich możliwości dadzą również cheerleaderki.

W konferencji udział wezmą m.in.: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Szaleniec, dziekan Wydziału Filologicznego UŚ prof. dr hab. Rafał Molencki, Magdalena Bochenek, prezes Fundacji im. Krystyny Bochenek, trener drużyny senatów uczelni Edward Lorens oraz przedstawiciele Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej i przedstawiciele senatów szkół wyższych już po raz piąty staną do sportowej rywalizacji. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel – fundusze zebrane podczas meczu zasilą XXII edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Mecz „Senat kontra Senat” odbędzie się 14 czerwca 2013 r. o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim w Chorzowie przy ulicy Cichej 6.

Po raz pierwszy mecz taki rozegrany został w 2008 roku, a zebrane środki finansowe przekazano na pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Sukces ten udało się powtórzyć dwa lata później, kiedy to w 2010 roku wsparto XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Dzięki ofiarności darczyńców Fundacja przyznała stypendia naukowo-socjalne o wartości ponad 850 tys. zł i dzięki temu pomogła prawie 600 mieszkańcom województwa śląskiego w zdobyciu wyższego wykształcenia.