Konferencja prasowa dot. 52. inauguracji roku akademickiego

mikrofony

W związku z przyjęciem Ustawy 2.0, zwanej również Konstytucją dla Nauki, podjęte zostały działania mające na celu przystosowanie Uniwersytetu Śląskiego do zmieniającej się sytuacji prawnej. We wtorek 1 października 2019 roku o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Uniwersytecie Śląskim, której głównym tematem będą zmiany w uczelni wprowadzone w związku z reformą systemu szkolnictwa wyższego. Omówione zostaną m.in. nowa strategia Uniwersytetu Śląskiego, zmiany w strukturze, a także zmiany czekające studentów i pracowników. Konferencja podsumuje także rekrutację na studia prowadzone przez Uniwersytet Śląski w roku akademickim 2019/2020.

Podczas spotkania JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk odpowie na wszystkie pytania dziennikarzy związane z uczelnią oraz aktualną sytuacją w szkolnictwie wyższym. W konferencji prasowej udział wezmą także prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ.