Konferencja prasowa dot. 50. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Śląskiego

mikrofony dziennikarskie

We wtorek 5 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro, sala 29) rozpocznie się konferencja prasowa dotycząca 50. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Śląskiego, w której udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan (rektor UŚ w latach 1990– 1996), prorektor UŚ ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Podczas konferencji JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk przedstawi obecną sytuację uczelni, a także plany na przyszłość. Prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan opowie o tworzeniu Uniwersytetu Śląskiego, a także o największych wyzwaniach czasów, gdy piastował urząd rektora uczelni. Zaprezentowane zostaną również szczegóły najbliższych wydarzeń jubileuszowych, m.in. plenerowego koncertu na katowickim rynku oraz uroczystego koncertu w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także wydarzeń jubileuszowych organizowanych przez poszczególne jednostki UŚ.