facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Konferencja prasowa nt. powstania Laboratorium Animal Studies oraz kampanii „Niech Żyją!”

25 czerwca 2014 r. o godz. 10.30 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona powstaniu na UŚ Laboratorium Animal Studies, kampanii „Niech Żyją!”, a także problemowi porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym. W spotkaniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Podczas konferencji zostanie przedstawiony projekt Laboratorium Animal Studies afiliowanego przy Wydziale Filologicznym UŚ, które integruje naukowe środowisko zajmujące się Animal Studies – prace indywidualne prowadzone przez poszczególnych członków LAS-u często mają charakter pionierski. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego wyrażą także swoje poparcie dla inicjatywy „Niech żyją!”– akcja ma na celu położyć kres polowaniom na ptaki w Polsce przez zmianę rozporządzenia ministra środowiska, które określa gatunki łowne. Pomimo, iż dzikie ptaki nie są zagrożeniem dla człowieka, nie powodują znaczących szkód w uprawach rolnych – myśliwi w Polce zabijają około 700 tysięcy dzikich ptaków rocznie, w tym gatunki zagrożone, objęte ochroną ścisłą.

Okres wakacyjny niesie ze sobą również wzrost liczby porzucanych zwierząt. Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego wspólnie z członkami Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”, prowadzącymi wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, będą apelować o to, by nie porzucać zwierząt przed urlopami, przedstawią możliwości wakacyjnej opieki nad nimi, a także przekażą wskazówki, jak ułatwić zwierzętom funkcjonowanie w upalne dni.

Konferencji towarzyszyć będzie happening na deptaku przy ulicy Bankowej. Wezmą w nim udział zwierzęta z sosnowieckiego schroniska.


O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: Nie porzucaj zwierząt w upalne dni” (25.06.2014)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.