Konferencja popularnonaukowa pt. „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji...”

12 grudnia 2012 r. o godz. 9.30 w sali konferencyjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się konferencja popularnonaukowa pt. „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji. Geneza i znaczenie porozumienia katowickiego i MZK Katowice 1980–1981”. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.
Seminarium towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Zapomniane Porozumienie Katowickie – wkład MKZ Katowice NSZZ «Solidarność» w dorobek kulturowy regionu”.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Śląski, Porozumienie Katowickie 1980 Stowarzyszenie na rzecz Pamięci w Katowicach oraz katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Po konferencji, o godz. 15.00, na placu przed CINiBA odbędzie się rekonstrukcja historyczna, która przybliży atmosferę towarzyszącą wprowadzeniu stanu wojennego. Organizatorem rekonstrukcji są: Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Społecznych, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów.

Zaproszenie

O wydarzeniu napisał „Gość niedzielny” w artykule pt. „Zomowcy i studenci na UŚ”. (12.12.2012 r.)

O wydarzeniu napisał serwis „wPolityce.pl” w artykule pt. „«Geneza i znaczenie MKZ Katowice 1980-1981» - konferencja popularnonaukowa”. (12.12.2012 r.)