Konferencja „Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju”

26 października 2011 r. – w przeddzień międzyreligijnego spotkania Benedykta XVI z przedstawicielami chrześcijan różnych wyznań, światowych tradycji religijnych i ludzi dobrej woli w Asyżu – w auli Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się Międzyreligijne Sympozjum Naukowe pt. „Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju”. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Organizatorami konferencji są: Archidiecezja Katowicka, Uniwersytet Śląski, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Honorowy patronat nad sympozjum sprawują: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JE abp Damian Zimoń – metropolita katowicki i Wielki Kanclerz WTL UŚ, Tadeusz Szurman – biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Piotr Uszok – prezydent Katowic.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Sympozjum "Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju" ”. (26.10.2011)