Konferencja pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje, Katowice 2017”

Logo konferencji

Od 20 do 22 kwietnia 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będzie II edycja międzynarodowej konferencji pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje, Katowice 2017”. Wydarzenie skierowane jest do osób, które pragną wziąć udział w dyskusji na temat zaburzeń mowy o podłożu emocjonalnym, wpływu emocji na zachowanie człowieka oraz wielojęzyczności i dwujęzyczności nienatywnej dzieci.

Nauczyciele, psycholodzy, terapeuci i pedagodzy pracujący z dziećmi i młodzieżą będą mogli wysłuchać prelekcji oraz wziąć  udział w dyskusjach i warsztatach dotyczących:

• wielojęzyczności i emocji (20 kwietnia),
  • mówienia do dzieci w języku innym niż ojczysty (21 kwietnia),
  • mutyzmu, jąkania i zaburzenia przetwarzania informacji słuchowej u dzieci (22 kwietnia).

Wydarzenie organizują: Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Miasto Katowice. Pomysłodawcą i koordynatorem konferencji jest dr Sonia Szramek-Karcz z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Wydziału Filologicznego UŚ. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.jezykiiemocje.eu.

Logotypy organizatorów oraz partnerów: Uniwersytetu Śląskiego, Miasta Katowice oraz Prezydenta Katowic, a także SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołeczny