Konferencja naukowa pt. „Feminisms in Motion: Migrations, Upheavals, Relocations…”

CINiBA

Instytut Języków Romańskich i Translatoryki UŚ organizuje międzynarodową interdyscyplinarną konferencję naukową pt. „Feminisms in Motion: Migrations, Upheavals, Relocations / Féminisme en mouvement: migrations, bouleversements, relocations”, która odbędzie się od 4 do 6 października 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

Głównym celem wydarzenia będzie zbadanie, w jaki sposób koncepcja ruchu – migracji, przewrotu i relokacji – wpisana jest w teorię i praktykę feminizmu. Wykłady plenarne wygłoszą dr Ruth DyckFehderau z University of Alberta w Edmonton w Kanadzie oraz dr Monika Bobako z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://feminismsinmotion.pl.

Program konferencji (pdf, 94,12 kB)

plakat promujący konferencję - różnobarwne nakładanie się na siebie kolorów. Na plakacie zamieszczono tytuł,miejsce i datę konferencji oraz logo organizatorów