Konferencja „Misericordia Dei et hominis”

Logo Wydziału Teologicznego UŚ

18 maja 2016 roku od godz. 9.00 do 16.45 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Katowice, ul. Jordana 18) odbędzie się konferencja „Misericordia Dei et hominis. Interdyscyplinarne spojrzenie na doświadczenie miłosierdzia”. W spotkaniu, które jest związane z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, udział wezmą przedstawiciele m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Po konferencji przewidziana jest publikacja naukowa w formie monografii lub w wybranym czasopiśmie naukowym. Organizatorem spotkania jest Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: www.wtl.us.edu.pl