Konferencja - "Literatura polska w Kanadzie"

Zakład Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej  im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych historią literatury polskiej do wzięcia udziału (wysłuchania referatów, zabrania głosu w dyskusji) w  konferencji zatytułowanej Literatura polska w Kanadzie.

Obrady będą odbywały się w dniach 16-18 września 2008 roku na terenie cieszyńskiej  filii Uniwersytetu Śląskiego. Wśród prelegentów znajdują się wybitni znawcy literatury polskiej z kraju i z zagranicy. Bardzo atrakcyjnym wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie środowy (17 września, godz. 20.30, sala konferencyjna UŚ, ul. Bielska 62) Wieczór poezji polskiej w Kanadzie z udziałem znakomitych polskich poetów tworzących w Kanadzie - Andrzeja Buszy i Romana Sabo. Spotkanie będzie prowadzić Profesor Marian Kisiel.

Program Konferencji