Konferencja „KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości” z udziałem przewodniczącego KRASP prof. Wiesława Banysia

6 czerwca 2013 r. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości”. O współpracy polskiego środowiska naukowego i biznesowego rozmawiać będą: komisarz europejski ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży Androulla Vassiliou, minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka, rektorzy szkół wyższych, prezesi największych spółek branży przemysłowej, szefowie jednostek powołanych do wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości oraz przedstawiciele władz miasta i województwa.

W konferencji udział weźmie JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Uczestnicy spotkania odpowiedzą m.in. na pytania:

• Jak wygląda współpraca środowiska naukowego i przemysłowego w Polsce?
  • Czy w kontekście potencjału innowacyjnego można mówić o podziale stara/nowa Europa?
  • Co nowa Europa ma do zaoferowania?

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji.