Konferencja Hydrogeochemia’13 na WNoZ

20 i 21 czerwca 2013 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu odbywać się będzie międzynarodowa konferencja Hydrogeochemia’13 pt. „Aktualne problemy hydrogeochemii”. W programie zaplanowano m.in. omówienie wpływu górnictwa na środowisko wodne w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym oraz zagadnień związanych z gospodarką wodną w rejonie Zbiornika Goczałkowickiego.

Jest to 14. edycja konferencji organizowanej przez Zakład Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Katedrą Hydrogeologii Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie oraz z Instytutem Geologii Inżynierskiej Wydziału Górniczo-Geologicznego Wyższej Szkoły Górniczej – Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://khgi.wnoz.us.edu.pl/HYDROGEOCHEMIA.html.