Konferencja „Ekologizm wczoraj i dziś”

Koło Naukowe Socjologów Uniwersytetu Śląskiego organizuje interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową pt. „Ekologizm wczoraj i dziś”, która odbędzie się 28 listopada 2013 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Seminarium towarzyszyć będą m.in.: wystawy, wykłady osób związanych na co dzień z działalnością proekologiczną oraz wieczór filmowy.

W ramach konferencji przewidziano obrady w następujących panelach tematycznych:

• „Zielona polityka: Jaka jest rola zorientowanej na działania ekologiczne jednostki w świecie wielkiej polityki? Jak powinien przebiegać zrównoważony rozwój? Jakie działania państwa są najodpowiedniejsze w obliczu kryzysów ekologicznych?”,
  • „Zielona filozofia: Jakie są, a jakie powinny być postawy ludzi wobec natury? Jakie są alternatywy dla konsumpcjonistycznego stylu życia? Jakie są filozoficzno-etyczne implikacje ideologii ekologizmu?”,
  • „Zielone społeczeństwo: Jakie relacje zachodzą między społeczeństwem a środowiskiem naturalnym? Jaka jest przyszłość zielonej polityki społecznej? Jaki jest zielony sposób na rozwiązanie problemów trapiących współczesne społeczeństwa?”.

Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu proszone są o kontakt z organizatorami i przesłanie zgłoszenia do 15 listopada 2013 r. na adres e-mail: ekologizmwczorajidzis@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko autora, afiliację, tytuł wystąpienia oraz abstrakt (1500–2000 znaków).