Konferencja dotycząca życia i twórczości Zofii Kossak

10.07.2019 - 15:40 aktualizacja 14.11.2019 - 12:21
Redakcja: admin

Instytut Polonistyki i Neofilologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlach oraz Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 130. rocznicę urodzin Zofii Kossak organizuje konferencję poświęconą życiu i twórczości pisarki. Wydarzenie rozpocznie się 10 sierpnia 2019 roku o godz. 10.15 w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

W wydarzeniu udział wezmą prelegenci reprezentujący m.in. Uniwersytet Śląski. Podczas konferencji zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: analiza pisarstwa Zofii Kossak w internecie, pojęcie świętości w ujęciu pisarki czy obraz przyrody w jej twórczości. W programie spotkania zaplanowano ponadto dyskusje, a także złożenie kwiatów na grobie autorki.

Plakat (pdf, 1,27 MB)