Konferencja dotycząca życia i twórczości Zofii Kossak

Uczestnicy konferencji robiący notatki

Instytut Polonistyki i Neofilologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlach oraz Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 130. rocznicę urodzin Zofii Kossak organizują konferencję poświęconą życiu i twórczości pisarki. Wydarzenie rozpocznie się 10 sierpnia 2019 roku o godz. 10.15 w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

W wydarzeniu udział wezmą prelegenci reprezentujący m.in. Uniwersytet Śląski. Podczas konferencji zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: analiza pisarstwa Zofii Kossak w internecie, pojęcie świętości w ujęciu pisarki czy obraz przyrody w jej twórczości. W programie spotkania zaplanowano ponadto dyskusje, a także złożenie kwiatów na grobie autorki.

Plakat (pdf, 1,27 MB)