Koncert Studenckiego Chóru Dziecięcego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

21 czerwca 2011 r. o godz. 16.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ odbędzie się uroczysty koncert Studenckiego Chóru Dziecięcego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Podczas koncertu młodzi artyści wykonają m.in. utwory: „Na raz, na dwa”, „Kaczka dziwaczka”, „Konik na biegunach” oraz „We are the world”. Wykonawcy: Studencki Chór Dziecięcy UŚD (dzieci w wieku 5–14 lat), Waldemar Sutryk – dyrygent, dyrektor artystyczny, aranżacje, Agnieszka Zawierucha – opieka wokalna. Wystąpi również zespół muzyczny z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie pod kierunkiem Karola Pyki. Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania działalności UŚD oraz przedstawienia planów artystycznych Chóru. Koncert poprowadzi dr Jerzy Jarosz.

W wydarzeniu udział wezmą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Koncert Studenckiego Chóru Dziecięcego w Polskim Radio Katowice (21.06.2011)