Koncert przedświąteczny pt. „Nieście chwałę Panu”

orkiestra symfoniczna, nuty, skrzypce

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 w ewangelickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (ul. Warszawska 18) rozpocznie się koncert przedświąteczny pt. „Nieście chwałę Panu”, w którym udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce ks. dr Marian Niemiec oraz arcybiskup metropolita katowicki ks. dr Wiktor Skworc.

Program:

• Ola Gjeilo,
  • Sunrise Mass na chór i orkiestrę smyczkową,
  • oraz utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

Wykonawcy:

• Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” w Cieszynie,
  • Orkiestra Smyczkowa Musica Iuvenalis z Koszyc (Słowacja),
  • Izabella Zielecka-Panek – dyrygent,
  • Igor Dohovič – dyrygent.

Potwierdzenia udziału w koncercie przyjmowane są drogą elektroniczną do 2 grudnia 2019 roku – adres e-mail: koncert@us.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

plakat koncertu przedświątecznego UŚ

Aktualizacja: 5.12.2019