Koncert galowy Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

koncert

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” i Stowarzyszenie Kultury i Folkloru Ziem Polskich „Patria”, organizatorzy Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, informują, że 4 września 2010 r. o godz. 17.00 w Chorzowskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert galowy.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny przez tydzień gościł w miastach Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia. Mieszkańcy mieli okazję poznania odległych kultur dzięki występom zespołów z: Argentyny, Portugalii, Białorusi, Albanii, Senegalu, Rosji, Ukrainy i Turcji. Oprócz występów na deskach teatralnych i w domach kultury, grupy folklorystyczne prezentowały się mieszkańcom regionu podczas barwnych korowodów ulicami miast.

Na koncercie galowym XXIII Międzynarodowego Studenckiego Zespołu Folklorystycznego zespoły zaprezentują tradycyjne stroje, tańce i pieśni, charakterystyczne dla swoich kultur, a także przedstawią ludowe wierzenia i inscenizacje obrzędów. W wydarzeniu weźmie udział JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.