Koncert dziękczynny „Nie lękajcie się!”

18 maja 2011 r. o godz. 17.00 odbędzie się koncert dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II pt. „Nie lękajcie się!”. Wydarzenie wpisuje się w obchody 10. rocznicy powstania Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

Na placu przed Wydziałem Teologicznym wystąpi zespół J.E.G.O. Band oraz Magda Anioł. Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego wystawią sztukę Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Koncert zakończy o godz. 21.30 wspólną modlitwą prowadzoną przez kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

18 maja będzie również dniem otwartym Wydziału Teologicznego UŚ. O godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla abp Damian Zimoń, metropolita katowicki będzie przewodniczył mszy św. dziękczynnej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JE abp dr Damian Zimoń oraz prezydent Katowic Piotr Uszok.

_______________________________________________________________________________________________

O wydarzeniu napisał portal ekai.pl w artykule „Dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II” (19.05.2011 r.)