Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka” na 11. Studenckim Festiwalu Nauki

15 kwietnia 2015 r. w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej (Centrum Naukowo-Dydaktyczne Instytutów Neofilologicznych Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu) odbędą się wydarzenia organizowane przez Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka” w ramach 11. Studenckiego Festiwalu Nauki.

W ramach imprezy zaplanowano Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej dla młodzieży ponadgimnazjalnej, nad którą patronat honorowy objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W sali Rady Wydziału odbędzie się quiz muzyczny „Mokra to melodia”, quasi-warsztaty muzyczne, a także prezentacja o rosyjskim hip-hopie. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w degustacji potraw rosyjskich oraz odwiedzić „Strefę muzyki”, w której członkowie Koła „Rosyjska Ruletka” zaprezentują projekt „Muzyczna Rosja”. W programie zaplanowano wystawę eksponatów związanych z muzyką, prezentację klipów muzycznych i ciekawostek na temat muzyki rosyjskiej.