Kolejne spotkanie w ramach akcji „Z Uniwersytetem Śląskim przez świat”

18 kwietnia 2011 r. o godz. 15.00 w rektoracie UŚ odbędzie się kolejne spotkanie w ramach akcji „Z Uniwersytetem Śląskim przez świat”. Tym razem uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać kulturę i obyczaje Kazachstanu, Rosji oraz Ukrainy.

W programie spotkania znajdą się m.in.: prezentacja legendy o powstaniu Kazachstanu, degustacja tradycyjnych potraw wszystkich krajów, nauka języków przedstawianych narodów, wykład o syberyjskich lodowych miasteczkach, prezentacja ukraińskich stadionów na Euro 2012.

Cykl spotkań, podczas których obcokrajowcy prezentują swoje kraje polskim uczniom, rozpoczął się w marcu. Akcja, prowadzona przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, jest częścią kampanii „Uniwersytet dla szkół”.