Kolejna edycja akcji „CINiBA nocą naładuje mocą!”

21.01.2019 - 14:05, aktualizacja 21.01.2019 - 14:05
Redakcja: admin

W ramach kolejnej edycji akcji „CINiBA nocą naładuje mocą!” od 30 stycznia do 15 lutego 2019 roku, czyli w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach będzie otwarta do godz. 23.00 (w soboty do godz. 20.00). Przygotowujący się do egzaminów studenci mogą swobodnie korzystać ze zbiorów i fachowych porad bibliotekarzy, a także z przestrzeni biblioteki, w której można się spokojnie pouczyć.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka pełni tradycyjne funkcje biblioteki naukowej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i narzędzi informacyjnych. W ramach poszerzania oferowanych usług biblioteka udostępniła nowe miejsca do pracy i odpoczynku dla swoich użytkowników, które zlokalizowane są na pierwszym i drugim piętrze gmachu w strefach wolnego dostępu do księgozbioru bibliotecznego. Ponadto na terenie całego budynku czytelnicy mogą uzyskać bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

Strefa wypoczynku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej     Strefa wolnego dostępu w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej

Strefa wypoczynku oraz strefa wolnego dostępu
w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej
fot. CINiBA

CINiBA udostępnia również 14 kabin pracy indywidualnej na pierwszym poziomie, z których korzystać mogą wszyscy czytelnicy (pierwszeństwo mają pracownicy naukowi i doktoranci, a w następnej kolejności studenci Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego) oraz sale konferencyjne, seminaryjne i dydaktyczne.

Zbiory dostępne są dla wszystkich, a korzystanie z nich na miejscu nie wymaga posiadania karty bibliotecznej.