Kolacja szabatowa na Wydziale Filologicznym

18 grudnia 2009 r. (piątek) o godz. 15.30 na Wydziale Filologicznym, w sali Rady Wydziału odbędzie się kolacja szabatowa zorganizowana przez Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny, Stowarzyszenie Edukacja Dla Przyszłości i Fundację Or Chaim. Patronat honorowy nad uroczystością objął dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Rafał Molencki. Kolacja szabatowa przyjmie formę "rekonstrukcji" i będzie poprowadzona zgodnie z obyczajami żydowskimi. Uroczystość jest jednak kierowana do chrześcijan, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych kulturą i obyczajami żydowskimi.

Jest to kolejne spotkanie zorganizowane przez Uniwersytet Śląski, Wydział Filologiczny, Stowarzyszenie Edukacja Dla Przyszłości i Fundację Or Chaim wspólnie. W październiku 2009 r. na Wydziale prowadzone były warsztaty, podczas których prezes Fundacji Jarosław Banyś mówił o tradycjach domu żydowskiego, a prof. dr hab. Józef Olejniczak o literaturze żydowskiej. Skierowane były one do uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa u prof. dr. hab. Józefa Olejniczaka.

Przewodnik po kolacji szabatowej pdf