Kiermasz Wydawców Katolickich na Wydziale Teologicznym

Od 27 do 28 maja 2011 r. na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach odbędzie się VII Kiermasz Wydawców Katolickich. Majowe święto książki przebiegać będzie pod hasłem „Katowicki Ogród Literacki”, wpisując się tym samym w program starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Kiermasz związany jest z obchodami Metropolitalnego Święta Rodziny, w ramach którego odbędzie się IV Dyktando dla Rodzin. Patronat honorowy nad wydarzeniami pełnią: abp Damian Zimoń – metropolita katowicki i Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ, Zygmunt Łukaszczyk – wojewoda śląski, Adam Matusiewicz – marszałek województwa śląskiego, Piotr Uszok – prezydent Katowic.

W ramach Kiermaszu 27 maja 2011 r. w auli Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się XX Piekarskie Sympozjum Naukowe pod hasłem „Piękno życia rodzinnego. W 30. rocznicę ogłoszenia adhortacji Familiaris consortio bł. Jana Pawła II”. Sesję otworzy dziekan Wydziału Teologicznego ks. prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło. Wśród prelegentów pracownicy Wydziału Teologicznego i Wydziału Psychologii i Pedagogiki, m.in.: ks. dr hab. Antoni Bartoszek, dr Marek Wójtowicz, dr Ida Szwed. W wydarzeniu weźmie udział prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Czesław Martysz

Program XX Piekarskiego Sympozjum Naukowego

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Księgarni św. Jacka.

Kiermasz Wydawców Katolickich w Polskim Radio Katowice (27.05.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „opoka.org.pl” w artykule pt. „Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach rozpoczęty ”. (27.05.2011).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Katowice. Finaliści dyktanda ortograficznego pojadą do Pragi ”. (28.05.2011).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Na Uniwersytecie Śląskim odbył się Kiermasz Wydawców Katolickich ”. (30.05.2011).