Jubileuszowe spotkania w Galerii Uniwersyteckiej

12 marca 2014 r. o godz. 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Jubileuszowe spotkania” z okazji 40. roku kształcenia artystycznego w Cieszynie.

Do zaprezentowania swoich prac zaproszono artystów, którzy w swej zawodowej historii związani byli z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Na ekspozycji będzie można zobaczyć obrazy, grafiki, plakaty, fotografie i graficzną instalację. Autorzy prac to dwunastu artystów i pedagogów, głównie profesorów, którzy podczas swojej pracy naukowo-dydaktycznej przyczynili się do rozwoju studentów i absolwentów Instytutu Sztuki. Ich twórcze postawy i dorobek artystyczny stały się wzorcem dla wielu młodszych adeptów sztuki.
Twórcy to: Grzegorz Banaszkiewicz, Alfred Biedrawa, Janina Ciupek, Krystyna Filipowska, dr Tadeusz Grabowski, Jan Herma, Zbyněk Janáček, Zygmunt Lis, Andrzej P. Pol, Jadwiga Smykowska, Roman Starak i Jerzy Wroński.

Wystawa odbędzie się w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Bielskiej 62 w Cieszynie i będzie trwała do 14 kwietnia 2014 roku.