Jubileusz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych

16 i 17 maja 2012 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się obchody jubileuszu piętnastolecia Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych.

W ramach uroczystości zaplanowano m.in. konferencję naukową oraz panel dyskusyjny na temat autonomii oraz przyszłości wielokierunkowości w szkolnictwie wyższym. Patronat nad uroczystością objął Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Atrakcją przygotowaną z myślą o studentach, pracownikach i wszystkich zainteresowanych będzie pokaz etiud filmowych zrealizowanych przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, który rozpocznie się 16 maja 2012 r. o godz. 19.30 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. W programie znajdą się następujące filmy:

• „W drodze”, reż. Paweł Wysoczański, zdj. Paweł Wysoczański, Michał Sosna, Filip Załuska (2008 r.);
  • „Póki wilk syty”, reż. Olga Kałagate, zdj. Adam Zapała (2011 r.);
  • „Muka!”, reż. Kordian Kądziela, zdj. Cezary Stolecki (2011 r.).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych.

Harmonogram wydarzenia