Jubileusz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie

Grafika z napisem 100 lat

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Uroczystości z tej okazji odbywać będą się 21 i 22 kwietnia 2017 roku. W obchodach udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, z którym szkoła w ubiegłym roku nawiązała współpracę naukowo-dydaktyczną.

Okolicznościowy wykład dla uczniów wygłosi prorektor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski. W programie uroczystości przewidziano odebranie kluczy do bram miasta od prezydenta Będzina, a także spektakl pt. „Bóg mordu” w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Reżyserii sztuki Yasminy Rezy podjęła się dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ, która podczas jubileuszu wygłosi również prelekcję na temat „Szkoła – przestrzeń spotkania”.

Program uroczystości (pdf)