Jubileusz 40-lecia Wydziału Nauk o Ziemi

W tym roku Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego świętuje 40-lecie istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczną się 13 czerwca 2014 r. o godz. 11.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu. W uroczystości udział wezmą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie wydarzenia przewidziano wystąpienie dziekana prof. zw. dr. hab. Adama Idziaka oraz wystąpienia retrospekcyjne, w których prezentowane będą poszczególne dyscypliny: geografia – prof. zw. dr hab. Jacek Jania, geologia – prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, geofizyka – prof. zw. dr hab. inż. Wacław Zuberek. W części artystycznej przewidziano występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Po uroczystości uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę jubileuszową pt. „40 lat minęło...”.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu ma 40 lat” (18.06.2014)

O wydarzeniu napisał serwis „natablicy.pl” w artykule pt. „Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego świętuje 40. urodziny!” (18.06.2013).