Przewodniczący KRASP w porozumieniu z minister nauki i szkolnictwa wyższego organizuje spotkanie z prezydium KRASP ws. przypadków zakłócania debat akademickich

Z inicjatywy minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej oraz przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, 21 marca 2013 r. o godz. 14.00 w siedzibie Ministerstwa odbędzie się spotkanie, w którym udział wezmą również członkowie prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Spotkanie będzie okazją do pogłębionej dyskusji i podzielenia się doświadczeniami i poglądami na szeroko komentowane w mediach przypadki zakłócania przebiegu wykładów oraz odwoływania – w obawie przed zamieszkami – zaplanowanych dyskusji, odczytów czy spotkań akademickich.

Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem minister nauki i szkolnictwa wyższego, przewodniczącego i członków prezydium KRASP.