JM Rektor UŚ uczestnikiem spotkania z okazji 20-lecia Katowickiego Holdingu Węglowego SA

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś weźmie udział w uroczystym spotkaniu z okazji 20-lecia Katowickiego Holdingu Węglowego SA, które odbędzie się 28 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 w Galerii Szyb Wilson (Katowice, ul. Oswobodzenia 1).

Katowicki Holding Węglowy grupuje cztery nowoczesne kopalnie węgla kamiennego: KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Murcki-Staszic, KWK Wieczorek, KWK Wujek oraz kopalnię zależną Kazimierz Juliusz. Katowicki Holding Węglowy specjalizuje się w wysokiej jakości węglu energetycznym. Powstał 29 czerwca 1993 roku w wyniku połączenia 11 kopalń, będących jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa.