JM Rektor UŚ uczestnikiem posiedzenia Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej KRASP oraz konferencji promującej projekt „eUczelnia”

Od 4 do 5 grudnia 2012 r. w auli gmachu głównego Politechniki Gdańskiej odbywać się będzie konferencja promująca projekt „eUczelnia – platforma rozwoju uczelni wyższych” połączona z posiedzeniem członków Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Pierwszego dnia w wydarzeniu uczestniczyć będzie przewodniczący KRASP, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Konferencja będzie okazją do prezentacji kwestii związanych z cyfryzacją uczelni w zakresie ochrony własności intelektualnej – systemu antyplagiatowego oraz takich rozwiązań, jak: eDziekanat, helpdesk, wirtualny kampus, eKwestura. Przedmiotem posiedzenia Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej KRASP będzie m.in. koordynacja działań w zakresie informatyzacji uczelni oraz rekomendacje dotyczące interoperacyjności działających systemów.