JM Rektor UŚ uczestnikiem Konferencji pn. VIII Szkoła Zarządzania Strategicznego

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś 13 i 14 września 2010 r. będzie uczestniczył w Ossie w Konferencji pn. VIII Szkoła Zarządzania Strategicznego Fundacji Rektorów Polskich dla rektorów i prorektorów, organizowanej przez Fundację Rektorów Polskich. Konferencja odbędzie się w ramach partnerstwa strategicznego KRASP-FRP i jest spotkaniem realizującym „Program stałych przedsięwzięć Fundacji Rektorów Polskich w systemie doskonalenia kadr kierowniczych uczelni akademickich”.

Podczas obrad będą dyskutowane tematy dotyczące m.in.: regulacji znowelizowanej Ustawy o finansach publicznych, nakładającej na rektorów nowe obowiązki w zakresie analizy ryzyka i kontroli zarządczej, perspektywy budżetowej na rok 2011, perspektywy wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji, projektu FRP pn. „Benchmarking w szkolnictwie wyższym”.

16 września 2010 r. w Konferencji będzie uczestniczył prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski. Tematem debaty będą „Projekcje finansowe w szkolnictwie wyższym i w nauce w kontekście 2011 r.”.