JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś uczestnikiem „Okrągłego Stołu Humanistyki”

26 lutego 2014 r. o godz. 11.00 w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie odbędzie się „Okrągły Stół Humanistyki”. Na zaproszenie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w spotkaniu udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Tematem spotkania będzie przygotowywany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Pakiet dla humanistyki”, który przewiduje m.in.:

• wprowadzenie przedmiotów humanistycznych do wyboru na każdym kierunku studiów, także technicznych i ścisłych;
  • położenie większego nacisku na kształcenie kompetencji i umiejętności miękkich w nowym rządowym programie kierunków zamawianych;
  • nowy sposób oceny jednostek naukowych, bardziej uwzględniający specyfikę nauk humanistycznych.

O wydarzeniu napisał serwis „edulandia.pl” w artykule pt. „Okrągły Stół Humanistyki: konieczny jest wzrost nakładów na naukę” (26.02.2014).

O wydarzeniu napisał serwis „obywatelenauki.pl” w artykule pt. „Okrągły Stół Humanistyki – sprawozdanie” (26.02.2014).