JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś laureatem Indywidualnej Śląskiej Nagrody Jakości

20 maja 2013 r. zostaną wręczone jubileuszowe nagrody konkursu Śląska Nagroda Jakości. Nagroda honoruje przedsiębiorstwa i organizacje oraz osoby, które w swojej działalności zawodowej lub społecznej kierują się odpowiedzialnością i profesjonalizmem. Indywidualną Śląską Nagrodą Jakości w dziedzinie nauki uhonorowany zostanie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, którego kapituła konkursu doceniła za zasługi w zakresie podnoszenia jakości kształcenia w Uniwersytecie Śląskim.

W kategorii nagród indywidualnych laureatami zostali również Gabriela Lenartowicz – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Piotr Wojaczek – prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. Honorową Śląską Nagrodę Jakości przyznano wojewodzie śląskiemu Zygmuntowi Łukaszczykowi.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w hotelu Arsenal Palace w Chorzowie o godz. 17.00. Podczas gali podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy Województwem Śląskim a Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, wręczone zostaną również certyfikaty programu „Stawiamy na Jakość”.

Nagroda przyznawana jest od 15 lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

foto Biuro Prasowe