JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś „Edukatorem Roku 2014”

7 października 2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego, podczas której JM Rektorowi Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczącemu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi nadany zostanie tytuł „Edukator Roku 2014” w kategorii europejski wymiar edukacji. Tytuł przyznawany jest za szczególnie wartościowe i innowacyjne działania wspierające rozwój polskiego szkolnictwa wyższego i polskiej edukacji.

Tytuł przyznaje kapituła, w skład której wchodzą: JM Rektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie dr hab. inż. prof. AJD Zygmunt Bąk, JM Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. inż. prof. UEK Andrzej Chochół, JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prof. Tomasz Miczka, JM Rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach prof. dr hab. Adam Zając oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński.

O wydarzeniu napisał serwis „radio.katowice.pl” w artykule pt. „Edukator Roku 2014” (07.10.2014).