JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś uczestnikiem uroczystych obchodów „65-lecia Łodzi Akademickiej”

2 października 2010 r. w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi odbędzie się uroczysta inauguracja obchodów „65-lecia Łodzi Akademickiej”.

W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, następnie odbędzie się przemarsz członków społeczności akademickiej od Urzędu Miasta Łodzi do Filharmonii Łódzkiej, gdzie będzie miało miejsce uroczyste posiedzenie senatów łódzkich uczelni publicznych.

Organizatorami obchodów są łódzkie uczelnie publiczne: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna oraz Wyższe Seminarium Duchowne.