„Jeden mandat - cztery warianty. Systemy wyborcze z perspektywy kandydata" - spotkanie z dr. Jarosławem Flisem z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Studencki Zespół Naukowy przy Polskim Towarzystwie Nauk Politycznych w Katowicach oraz Towarzystwo Inicjatyw Naukowych organizują spotkanie z dr. Jarosławem Flisem z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykład pt. „Jeden mandat - cztery warianty. Systemy wyborcze z perspektywy kandydata" dotyczyć będzie funkcjonowania różnych modeli systemu wyborczego oraz ścieżek jego rozwoju w kraju, wpływu na polską scenę polityczną oraz praktycznych aspektów prognozowania wyników wyborów.

Dr Jarosław Flis jest m. in. publicystą Tygodnika Powszechnego i autorem bloga, w którym publikuje analizy dotyczące funkcjonowania sceny politycznej, przewidywanych wyników wyborów.

Spotkanie odbędzie się 4 marca 2010 r. (czwartek) o godz. 11.15 w sali sympozjalnej I na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.