JE Ambasador Włoch dott. Alessandro De Pedys z wizytą na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu

W środę 1 kwietnia 2015 r. o godz. 14.00 JE Ambasador Włoch dott. Alessandro De Pedys odwiedzi Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Podczas wizyty JE Ambasador spotka się z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem, pracownikami Instytutu i studentami języka włoskiego.

Ambasada Włoch wspiera śląską italianistykę od samego początku jej działalności przekazując Bibliotece Romanistycznej dary książkowe, oferując miejsca stypendialne dla studentów i doktorantów oraz delegując lektorów języka włoskiego. W bieżącym roku akademickim oficjalnym lektorem jest mgr Gianna Avallone, która nie tylko angażuje się w sprawy dydaktyczne (zarówno na specjalnościach, których językiem kierunkowym jest język włoski, jak i na tych, na których język włoski jest drugim językiem obcym), ale również wspiera działania na rzecz promocji języka i kultury włoskiej w regionie.