JE Ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström gościem Uniwersytetu Śląskiego

10 października 2013 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie JE Ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström. Gościa podejmie JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 w Gabinecie Rektora UŚ i będzie stanowić okazję do rozmów na temat dalszego rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Ambasadą Szwecji w Polsce.

Następnie, o godz. 10.00, JE Ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström weźmie udział w debacie pt. „Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce”. Debata odbędzie się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w ramach 12. edycji festiwalu Nordalia, poświęconego krajom nordyckim i ich kulturze.