IX Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”

Od 25 do 26 czerwca 2011 r. w Parku Zamkowym w Pszczynie odbędzie się IX Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”. Tegoroczna edycja wydarzenia związana jest z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz z 20. rocznicą uzyskania niepodległości Słowenii.

W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, który odbierze wyróżnienie „Przyjaciel Słowenii”, przyznane za działalność na rzecz współpracy międzynarodowej, integrację środowisk naukowych i gospodarczych, poszukiwanie nowych form współpracy oraz życzliwość dla inicjatyw budowania jedności i zrozumienia we wspólnej Europie.

Każdorazowo Wielki Piknik w Pszczynie cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga gości z całej Polski oraz z zagranicy. W programie wydarzenia przewidziano liczne atrakcje sportowe, kulturalne, prezentacje ambasad, konsulatów, regionów, miast, uczelni oraz instytucji. Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego zaprezentują ofertę edukacyjną uczelni.

Organizatorami wydarzenia są: Konsulat Republiki Słowenii, Urząd Miejski w Pszczynie, Telewizja Polska o/Katowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Współorganizatorami są: Izba Gospodarcza Eksporterów i Importerów, Ambasada Republiki Słowenii, Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Patronat honorowy nad IX Wielkim Piknikiem objął prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Konsulatu Republiki Słowenii.