facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

IX Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”

Od 25 do 26 czerwca 2011 r. w Parku Zamkowym w Pszczynie odbędzie się IX Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”. Tegoroczna edycja wydarzenia związana jest z objęciem przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz z 20. rocznicą uzyskania niepodległości Słowenii.

W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, który odbierze wyróżnienie „Przyjaciel Słowenii”, przyznane za działalność na rzecz współpracy międzynarodowej, integrację środowisk naukowych i gospodarczych, poszukiwanie nowych form współpracy oraz życzliwość dla inicjatyw budowania jedności i zrozumienia we wspólnej Europie.

Każdorazowo Wielki Piknik w Pszczynie cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga gości z całej Polski oraz z zagranicy. W programie wydarzenia przewidziano liczne atrakcje sportowe, kulturalne, prezentacje ambasad, konsulatów, regionów, miast, uczelni oraz instytucji. Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego zaprezentują ofertę edukacyjną uczelni.

Organizatorami wydarzenia są: Konsulat Republiki Słowenii, Urząd Miejski w Pszczynie, Telewizja Polska o/Katowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Współorganizatorami są: Izba Gospodarcza Eksporterów i Importerów, Ambasada Republiki Słowenii, Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Patronat honorowy nad IX Wielkim Piknikiem objął prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Konsulatu Republiki Słowenii.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.