IX Węgiel Film Festiwal i Dni Otwarte Wydziału Radia i Telewizji UŚ

Od 26 do 27 kwietnia 2012 r. w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach (ul. Sokolska 66) odbędzie się IX Węgiel Film Festiwal, organizowany przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. W ramach Festiwalu zostaną zaprezentowane etiudy zrealizowane przez studentów szkół filmowych z kraju i zagranicy.

Równolegle na Wydziale odbędą się Dni Otwarte Wydziału, podczas których kandydaci na studia będą mogli skonsultować się z wykładowcami oraz studentami Wydziału. W programie Dni Otwartych znajduje się m.in.: spotkanie z dr Dagmarą Drzazgą – reżyserką, autorką nagradzanych filmów dokumentalnych, wykładowcą Wydziału Radia i Telewizji, spotkanie z Barbarą Białowąs – reżyserką, autorką filmu „Big Love”, absolwentką Wydziału, konsultacje dla kandydatów na studia na kierunek realizacja obrazu z dr. Ryszardem Czernowem.

Startuje Węgiel Film Festiwal w Polskim Radio Katowice (26.04.2012)