IX Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach

24 i 25 maja 2013 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18) odbywać się będzie IX Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach.

Kiermasz otworzy wykład mgr Joanny Wróbel pt. „Promocja książki katolickiej na polskim rynku wydawniczym”. W programie wydarzenia przewidziano m.in. prezentację nowości wydawniczych z całego kraju, spotkania z autorami oraz konferencję. Wśród prelegentów znajdzie się m.in.: abp. senior dr Damian Zimoń, dr Tomasz Rożek oraz przedstawiciele Fundacji Mam Marzenie. Podczas kiermaszu, podobnie jak w ubiegłym roku, promowana będzie idea dawstwa szpiku kostnego. Podczas uroczystego otwarcia zostanie wręczona Nagroda Hyacinthus Silesianus.

Kiermasz Wydawców Katolickich wpisuje się w „Metropolitalne Święto Rodziny”, które jest organizowane przez lokalne samorządy. Jednym z głównych punktów spotkania będzie „VI Dyktando dla Rodzin”, którego tematem przewodnim stanie się „Rodzina wiarygodna”. W jury zasiądzie prof. zw. dr hab. Edward Polański.

W tym roku organizatorzy kiermaszu planują zainaugurować akcję „Oddaj książkę – zdobądź rabat!”. Akcja polega na wymienianiu przez zwiedzających kiermasz swoich książek w zamian za kupon uprawniający do zakupu nowej książki z rabatem ustalonym przez wydawcę, który włączył się do akcji.

Organizatorem wydarzenia jest Księgarnia św. Jacka sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej kiermaszu.