IV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki

Logo sympozjum

Od 19 do 21 października 2018 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 9) odbywać się będzie IV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki organizowane przez Pracownię Dydaktyki Biologii WBiOŚ. Celem spotkania jest wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów na temat szeroko rozumianej neurodydaktyki ze szczególnym uwzględnieniem jej praktycznych zastosowań. Tematyka konferencji dotyczyć będzie zagadnień związanych z biologią mózgu, neurodydaktyką, memetyką, neurolingwistyką, psychologią, pedagogiką oraz „dydaktyką ewolucyjną”. Uczestnicy poruszą kwestie dotyczące m.in. znaczenia i rzeczywistej roli neurobiologii w edukacji, neuroseksualności człowieka, biologicznych podstaw oceniania, a także komunikacji w aspekcie neurolobiologicznym.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.neurodydaktyka.us.edu.pl.

Logo sympozjum: grafika prezentująca zarys twarzy człowieka z kilkoma kwadratami w odcieniach brązu oraz otwartą książkę, pod spodem napis: Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki