IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa "HOMO NATURALIS"

Pogłębienie rozumienia pojęcia zrównoważonego rozwoju w kontekście psychologicznym, socjologicznym, ekonomicznym i ekologicznym, ukazanie związków między jakością życia, a ideą zrównoważonego rozwoju leży u podstaw IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „HOMO NATURALIS", która odbędzie się w dniach 21-23 maja 2009 r. Pierwszego dnia konferencji w budynku rektoratu UŚ wystąpią eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy.

Jednocześnie informujemy, że Komisja składająca się z członków Komitetu Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „HOMO NATURALIS - przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne aspekty rozwoju zrównoważonego rozstrzygnęła konkurs na projekt praktyczny i esej związany z tematyką zrównoważonego rozwoju. W kategorii projekt praktyczny wygrała praca Karoliny Dyrdowskiej i Renaty Góral z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, Liceum Ogólnokształcącego w Pawłowicach. Wyróżnione uczennice przedstawiły projekt "Polubić ciszę". W kategorii esej laureatkami zostały: Dominika Olczyk z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach, która napisała o "Relacji człowiek a środowisko oraz jej zmianie na przestrzeni wieków" oraz Marta Fudała z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie, która podjęła temat "Przemysł a degradacja środowiska". Konkurs objął honorowym patronatem Śląski Kurator Oświaty mgr Stanisław Faber, a partnerem konkursu jest Vattenfall Poland oraz Wydawnictwo Naukowe PWN.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się 21 maja 2009 roku o godz. 13.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach pierwszego dnia IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej "HOMO NATURALIS", która jest organizowana przez Koło Naukowe Psychologii Jakości Życia Meritum (Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ), Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju Widmo (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ) oraz Koło Naukowe Polityki Lokalnej i Regionalnej (Wydział Nauk Społecznych UŚ) pod opieką naukową dr. hab. Piotra Skubały i dr. Ryszarda Kulika.

więcej...pdf