IV edycja konferencji „Kobieta bezpieczna”

9 i 10 marca 2015 r. w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Dydaktyczna pt. „Kobieta bezpieczna IV”. Seminarium ma na celu zwiększenie świadomości kobiet na temat potencjalnego zagrożenia i przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym. Konferencja organizowana jest od czterech lat, jednak w tym roku po raz pierwszy w programie znalazł się panel dydaktyczny dla uczniów klas maturalnych.

W ramach konferencji uczestniczki poznają zasady przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w miejscu pracy oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: posłanka na Sejm RP Anna Grodzka, poseł na Sejm RP Jarosław Pięta oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.

Organizatorami spotkania są mgr Janina Sabat z Uniwersytetu Śląskiego i dr Marek Kaczmarzyk z Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/konferencjakobietabezpieczna.

Sesja plenarna