facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

IV edycja akcji „Uniwersytet Pomaga”

Uniwersytet pomaga

Między 21 listopada a 10 grudnia 2014 r. odbędzie się zbiórka na rzecz zwierząt w ramach IV edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. W tych dniach przy portierniach wydziałów i jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego, w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego udostępnione będą puszki kwestarskie i kosze na dary.

Zbierane będą:

• sucha i mokra karma dla psów i kotów,
  • ryż i makaron,
  • obroże i smycze,
  • koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła, poszewki i ręczniki,
  • datki pieniężne, które zostaną przeznaczone na leki, budy i ich ocieplenia.

W akcji wezmą udział także Okręgowa Rada Adwokacka w KatowicachRudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o., licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach i IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach, oraz III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie, I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie i II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.

W tym roku dary i datki zostaną przekazane: Przytulisku dla koni i innych zwierząt Komitet pomocy dla zwierząt „Przystań ocalenie”, Społecznemu Schronisku dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z Asyżu, Społecznemu Azylowi dla Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” i Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

IV edycja akcji „Uniwersytet Pomaga” zakończy się 12 grudnia konferencją pt. „Dzień edukacji na rzecz zwierząt” (godz. 9.00, aula nr 7, Wydział Prawa i Administracji UŚ). Po konferencji odbędzie się happening Klubu Gaja w ramach akcji „Jeszcze żywy KARP”.

Organizatorami IV edycji akcji „Uniwersytet Pomaga” jest Uniwersytet Śląski i Koło Naukowe Praw Zwierząt. Wydarzenie objął patronatem honorowym JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.