Indyjska sesja naukowa z okazji 150. rocznicy urodzin Mahatmy Gandhiego

osoby robiące notatki

Uniwersytet Śląski oraz Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego organizują sesję naukową z okazji 150. rocznicy urodzin Mahatmy Gandhiego. Wykłady i spotkania będą odbywać się 15 i 16 października 2019 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ w Katowicach oraz w Chorzowskim Centrum Kultury. Tematyka obejmuje nie tylko przedstawienie postaci Gandhiego, ale także jego wpływu na powstawanie ruchów społecznych, narodowo-wyzwoleńczych w różnych częściach świata. Celem przedsięwzięcia jest również zaprezentowanie środowiska przyrodniczo-społecznego współczesnych Indii oraz zapoznanie uczestników z kulturą, zróżnicowaniem religijnym i funkcjonowaniem wielokulturowego społeczeństwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli ambasador Republiki Indii Tsewang Namgyal, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Program (pdf, 198 kB)