Inauguracja V edycji kursu językowo-adaptacyjnego dla studentów programu im. Stefana Banacha

24.08.2017 - 15:59, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Już po raz piąty w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ przeprowadzony zostanie miesięczny kurs językowo-adaptacyjny dla studentów programu im. Stefana Banacha. Inauguracja kursu rozpocznie się 4 września 2017 roku o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1).

Zdjęcie z ubiegłorocznego kursu językowo-adaptacyjny dla studentów programu im. Stefana Banacha

Studenci, którzy od października rozpoczną studia na polskich uczelniach, wezmą udział w wykładach i seminariach wprowadzających i poszerzających wiedzę o Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego. Stypendyści zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi roli Polski w Unii Europejskiej, stosunków polityczno-gospodarczych naszego kraju i sytuacji ekonomicznej, świadomości społecznej Polaków, historii Polski – z uwzględnieniem historii najnowszej oraz tendencji rozwojowych, geografii naszego kraju z elementami realioznawczymi oraz przemian we współczesnej polszczyźnie. Studenci będą mieli także okazję uczestniczyć w konwersatoriach i zajęciach praktycznych, których tematyką będą polskie tradycje.

Bogactwo polskiej kultury poznają w czasie zorganizowanych wyjazdów naukowo-dydaktycznych, m.in. do Krakowa, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, zwiedzą zabytkowe dzielnice górnicze Nikiszowiec i Giszowiec, będą mieli również okazję zobaczyć przykłady współczesnej architektury (budynki: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraz z wieżą wyciągową szybu kopalnianego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia).

Kurs współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ jako jedyna placówka w Polsce od 2013 roku przeprowadza kurs na zlecenie Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

Znak graficzny programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP